5 iemesli aizņemties naudu biznesa vajadzībām

Lai aizstāvētu savu vietu tirgū, uzņēmumam ir nepieciešama attīstības stratēģija, kuras neatņemama daļa ir tēriņu plānošana. Atšķirībā no privātpersonu personīgā budžeta, uzņēmuma labklājība ir cieši saistīta ar ārējo finansējumu, tāpēc uzņēmējiem nav jābaidās aizņemties. Esam apkopojuši piecas izplatītākās situācijas, kad uzņēmumam var noderēt aizdevums biznesa attīstībai.

1. Aizdevums jauniem biznesa mērķiem

Attīstība ir ikviena uzņēmuma asinsrite, un, ja tā apstājas, lejupslīde ir neizbēgama. Pat mierīgos tirgus apstākļos izaugsme ir uzņēmuma prioritāte, bet aktīvas konkurences laikā bizness pārvēršas par īstu sacīkšu braucienu. Tagad strauji mainās ne tikai gadžetu modeļi, bet arī biznesa stratēģijas — tas, kas labi strādāja vēl pirms dažiem gadiem, pašreizējos apstākļos vairs nav izmantojams. Gan klientiem, gan konkurentiem patīk jaunas tehnoloģijas un efektīvas komunikācijas stratēģijas — Jūs varat tās iegūt, piesaistot ārējo finansējumu. Biznesa kredīts ļauj plānot, darīt un sasniegt vairāk, neatliekot izaugsmi uz vēlāku laiku.

2. Projektu līdzfinansēšana

Mūsdienās iespēja piedalīties projektos ir ne tikai tirgus gigantiem, bet arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Daudzi projekti ir speciāli paredzēti tieši šim biznesa segmentam, un dalība projektos ir lieliska iespēja paplašināt savu partneru loku, uzlabot uzņēmuma atpazīstamību un galu galā iziet jaunā līmenī. Taču, lai saņemtu šīs priekšrocības, uzņēmumiem gandrīz vienmēr ir jānodrošina noteiktais līdzfinansējums projektu īstenošanai. To var izdarīt ar ātrā aizdevuma palīdzību.

3. Bojājumu likvidēšana

Katram uzņēmumam ir savi darbarīki — vienam tās ir ražošanas iekārtas, citam — datori, vēl citam — transports. Ikviens rīks var sabojāties, un pat īsas dīkstāves nozīmē reālus zaudējumus, tāpēc šajā situācijā vērtīga ir katra minūte. Ātrais biznesa aizdevums palīdz pēc iespējas ātrāk likvidēt problēmu un atjaunot ražošanas un darba procesus. Vēl viens iemesls ārkārtas situācijā aizņemties pie nebanku kreditoriem ir elastīgas kredītlimita robežas. Lai salabotu sarežģītu ražošanas iekārtu, ir nepieciešama lielāka summa, lai iegādātos darbiniekiem jaunus datorus — mazāka, taču abos gadījumos situāciju var viegli atrisināt ar ātrā aizdevuma palīdzību.

4. Atsevišķs aizdevums biznesam — mazāks risks uzņēmējam

Uzņēmējiem iesācējiem mēdz būt iekšējas bailes aizņemties, kas nereti saglabājas arī pēc vairākiem gadiem biznesā. Šāda attieksme liek uzņēmējiem iesaistīt biznesā personīgās finanses vai ieķīlāt īpašumu, lai iegūtu naudu un attīstītu ražošanu. Liekais stress un neizdevīgi atmaksas nosacījumi ir vien daži šāda lēmuma trūkumi. Kredīts biznesam palīdz nodalīt uzņēmuma vajadzības no personīgā budžeta.

5. Aizdevums — papildinājums bankas kredītam

Mūsdienās pieteikties biznesa kredītam var gan bankās, gan pie nebanku aizdevējiem. Banku piedāvājums lielākoties ir orientēts uz lielu biznesu, bet mazie un vidējie uzņēmumi ne vienmēr var brīvi saņemt bankā vēlamo kredīta summu. Bankas mēdz piedāvāt nelieliem uzņēmumiem mazāku kredītlimitu, nekā ir nepieciešams to mērķu sasniegšanai. Šajā gadījumā papildu nebanku aizdevums var lieti noderēt. Aktīvās parādsaistības citā kredītiestādē nav šķērslis ātrā biznesa aizdevuma saņemšanai, ja aizņēmējam ir pietiekama maksātspēja un stabili finanšu rādītāji.

Lai kāds būtu aizņemšanās iemesls, biznesa aizdevumam jābūt vienkārši pieejamam, jo vērtīgā laika zaudēšana graujoši ietekmē uzņēmuma konkurētspēju un izaugsmi. Mēs, Monify, piedāvājam biznesa aizdevumus plašam uzņēmumu lokam un palīdzam pārvarēt bailes no izaugsmes — izmantojiet arī Jūs iespēju attīstīties ātrāk un veiksmīgāk, pateicoties gudrai un atbildīgai biznesa finansēšanai!