Aizdevums internetā vai kredīts bankā: ko izvēlēties modernam uzņēmumam?

Biznesa vide nepārtraukti mainās, un, lai paliktu soli priekšā konkurentiem, uzņēmumiem ir vajadzīgas jaunas idejas un nauda to realizācijai. Reti kurš uzņēmums var iztikt bez ārējā finansējuma, un tradicionāli bankas ir bijušas vienīgās, kur meklēt aizdevumu biznesa vajadzībām. Taču tagad, pateicoties finanšu tehnoloģiju attīstībai, pieteikties biznesa kredītam var arī tiešsaistē. Vai vērts izvēlēties tehnoloģijas, vai labāk tomēr aizņemties pa vecam?

Lēmumu pieņemšanas ātrums — svarīgs ikvienam uzņēmumam

Mūsdienās milzīga nozīme ir spējai ātri reaģēt uz izaicinājumiem un rīkoties proaktīvi, nepieļaujot biznesa stagnāciju. Ikviens uzņēmējs ik pa laikam saskaras ar situācijām, kad nauda ir vajadzīga nekavējoties, un šādos gadījumos tehnoloģijas ir uzņēmēja labākais draugs.

Lai pārbaudītu potenciālo aizņēmēju maksātspēju un finanšu stāvokli, fintech aizdevēji izmanto jaunus algoritmus, kas ļauj operatīvi iegūt un analizē visu nepieciešamo informāciju par klientu. Komunikācija starp aizņēmēju un aizdevēju notiek elektroniski, tāpēc pieteikties un saņemt aizdevumu var vienas stundas laikā, pat neizejot no biroja.

Elastīgs aizdevums uzņēmuma izaugsmei

Bankas ir lielas, samērā konservatīvas iestādes, kas ilgu laiku ir dominējušas finanšu pakalpojumu tirgū. Tas ļauj bankām diktēt potenciālajiem klientiem savus noteikumus, kas daudzos gadījumos ir abpusēji pieņemami. Taču fintech nozarē distance starp aizdevēju un aizņēmēju ir mazāka, kas nodrošina ciešāku sadarbību un elastīgākus piedāvājumus.

Uzņēmums aizņemas naudu, lai pelnītu vairāk, un nebanku aizdevējs ir tieši ieinteresēts piedāvāt biznesam draudzīgus aizņemšanās nosacījumus. Jo elastīgāks ir aizdevums, jo lielākas izredzes izveidot ilgtermiņa attiecības ar aizņēmēju un palīdzēt viņam pelnīt, pelnot pašam. Tieši tāpēc interneta aizdevumu piedāvājumā ietilpst īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumi, kredīti ar 100% atlaidi procentu maksai un aizdevumi ar plašām kredītlimita robežām.

Jauni kreditēšanas veidi konkurētspējīgiem uzņēmumiem

Teju visās nozarēs pašlaik valda sīva konkurence, un bez nemitīgas izaugsmes nav ne peļņas, ne klientu. Lai saglabātu konkurētspēju, biznesam jāpiesaista ārējais finansējums, bet mazie un vidējie uzņēmumi ne vienmēr var viegli saņemt aizdevumu bankā sava nelielā apgrozījuma dēļ. Risinājums — ātrais biznesa aizdevums, kas ir speciāli izstrādāts nelielu, bet rosīgu uzņēmumu vajadzībām.

Sarežģīta birokrātija — biznesa bremzes

Gandrīz visi kreditori mūsdienās piedāvā aizpildīt kredīta pieteikumu tiešsaistē, taču vērts atcerēties, ka pieteikuma izskatīšana nebūt ne vienmēr nozīmē tūlītēju naudas pārskaitīšanu. Daudzos gadījumos kredīta noformēšana izvēršas par ilgstošu procesu, kad jāsagatavo daudzi dokumenti, jānoformē galvojums un jātērē vērtīgais laiks.

Šādi kredīta noformēšanas noteikumi var būt mazsvarīgi, ja aizdevums ir vajadzīgs jau rezervētā mājokļa vai auto iegādei, taču biznesa vidē birokrātijai un nedēļām ilgai naudas gaidīšanai ir graujoša ietekme. Interneta kredītu trumpis ir vienkāršota aizdevuma saņemšanas kārtība, jo naudu var likt lietā jau pieteikšanās dienā.

Ir aizņēmēji, kuri intuitīvi izvēlas meklēt līdzfinansējumu bankā, jo aizņemšanās internetā daudziem

asociējas ar ātrajiem kredītiem līdz algas dienai, ar tiem raksturīgajiem augstajiem procentiem un lieliem parādu riskiem. Taču ātrie aizdevumi biznesa vajadzībām darbojas pēc pilnīgi atšķirīgiem principiem. Interneta aizdevumi ir paredzēti aizņēmējiem, kuri apzināti strādā, lai pārvērstu aizdevumu peļņā, un rosīgā fintech nozare palīdz sasniegt iecerēto īsākā laika posmā.